Kórházlelkészi Szolgálat

Újra személyesen

A járvány után újra személyesen találkozhattak a kórházlelkészek. A Szakmai Konferencia idén Sárospatakon került megrendezésre 2021. szeptember 13 és 15 között.

A kórházlelkészek az aktuális élet, helyzet, társadalmi kérdések lelkigondozói megközelítéséről hallhattak előadásokat. Így többek között szó volt a Post-Covid biológiai és mentális hatásáról, az LMBTQ jelenségről és a meddőségről is. A szakmai témák élénk megvitatása a lelkigondozói jelenlét gyakorlatával kötötte össze a gondolatokat. Mindezek mellett alkalom nyílt a baráti beszélgetésre, az igei üzenetek meghallgatására és az aktív kikapcsolódásra is.

Az őszi napfényben tett “hegyi” kirándulás színessé, üdítővé tette az együtt töltött időt minden résztvevő számára. Akadtak a csapatban olyanok is, akik a járvány zárt éve után most először találkozhattak élőben munkatársaikkal.


Istennek hála a csapatépítés lehetőségéért!